• Slide 04
  • images/slider/ss_01.jpg
  • Slide 06

NENECHTE SI UJÍT:

ZOO OSTRAVA

zoo ostrava- Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. Rozkládá se na ploše 100 ha a je domovem 360 druhům zvířat. Afričtí kopytníci (žirafy či zebry), dravci a papoušci, šimpanzi, lemuři, sloni, hroši a řada dalších zajímavých zvířat jsou každoročně středem zájmu všech návštěvníků.

Více na www.zooostrava.cz

 

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

slezskoostravky hrad

 

Více na www.slezskoostravskyhrad.cz

 

 

 

SVĚT MINIATUR

 svet miniatur

Více na www.miniuni.cz

 

 

 

POHÁDKOVÝ SKLEP STRAŠIDEL

pohadkovy sklep strasidel

 

Více na www.cerna-louka.cz

 

 

 

NEJVYŠŠÍ RADNIČNÍ VĚŽ V ČESKÉ REPUBLICE

Ne každá radnice má věž. Ta ostravská je unikátní, protože je největší radniční budovou v republice a má zároveň nejvyšší radniční vyhlídkovou věž – celkem 85,6 m nad úrovní Prokešova náměstí, na kterém radnice stojí. Z vyhlídkové terasy ve výšce 72 m je za hezkého počasí neuvěřitelný rozhled až k horám Beskyd a Jeseníků, na Opavsko, do blízkého Polska. Návštěvníci, a především ti zahraniční, při pohledu z věže žasnou, jak je Ostrava protkána parky a zelení. Přes industriální historii připadá na jednoho Ostravana 30 m2 zeleně. Pěkná zahrádka co říkáte?

Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava
tel.: +420 599 443 096
www.ostravainfo.cz

 

STODOLNÍ ULICE

Fenomén Stodolní, tak začali Ostravané i přespolní nazývat jednu z nejznámějších ulic přímo v centru města. Kdysi honosné měšťanské domy se tu v 80. letech minulého století proměnily postupně v brlohy obývané sociálně nejslabšími obyvateli. Chátrající ulice se v 90. letech ujali mladí, nápadití a nadšení lidé. V současné době se tu počet zábavních klubů pohybuje kolem 60 a Ostrava má o noční život postaráno. Nejde totiž jen o kluby a restaurace pro příjemné posezení a konzumaci. Nejrůznější vystoupení, koncerty, besedy, setkání s umělci i recesní akce učinily ze Stodolní ulici, „která nikdy nespí".

Více na www.stodolni.cz

 

NEJVĚTŠÍ PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ

Kdo ho jednou navštíví, příště neodolá. Představuje celkovou vodní plochu 41 200 m2 s obřími 55metrovými skluzavkami a tobogánem, k tomu patří 70 000 m2 zelených ploch, obsahujících hřiště na minigolf, tenis, streetball, volejbal, kuželky, půjčovnu sportovního nářadí a mnohá občerstvení. Koupaliště má délku 380 m, šířku 220 m. Toto největší české přírodní koupaliště v Ostravě-Porubě patří rovněž mezi největší ve střední Evropě. V době letních veder se tu běžně denně opaluje a koupe i 20 000 návštěvníků. Kdo chce přeplavat La Manche, nechť trénuje v Ostravě.

Více na: http://www.sareza.cz

 

NEJMODERNĚJŠÍ DIVADLO LOUTEK

Na vylepšení špatné nálady je divadlo, a zejména divadlo loutek, jako stvořené. Už od roku 1953 mají ostravské děti možnost těšit se z loutkového divadla. V 90. letech 20. století založilo ostravské Divadlo loutek tradici pořádat každý lichý rok mezinárodní festival loutkových divadel pod názvem Spectaculo Interesse, který je dnes největší akcí svého druhu v republice. V roce 1999 dostalo divadlo novou budovu. Svým pojetím i technickým vybavením je nejmodernější budovou loutkového divadla ve střední Evropě. V architektonické soutěži města získal objekt titul Dům roku 1999.

http://www.dlo-ostrava.cz

 

ČEZ ARÉNA (dříve Palác kultury a sportu)

Jedna z dominant Ostravy byla dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se stala významným sportovně - kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů a jiných vyhledávaných akcí.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE STEEL.

http://www.arena-vitkovice.cz

 

MULTIKINO CINESTAR

Aktuální program naleznete na www.cinestar.cz

 

TECHNICKÉ PAMÁTKY:

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

Důl Hlubina, vysoké pece, koksovna Vítkovických železáren

Jde o jedinečný industriální areál z 1. pol. 19. století. Jednotlivé významné technické objekty a zařízení Vítkovických železáren v tzv. Dolní oblasti Vítkovic byly od počátku 90. let minulého století prohlašovány za kulturní památky. Celý areál byl vzhledem ke své výjimečnosti prohlášen roku 2002 za národní kulturní památku.

V těchto místech stávala již původní pudlovací pec z r. 1828, založená arcibiskupem Rudolfem, první toho druhu v celé rakouské monarchii. První vysoká pec zde byla uvedena do provozu v roce 1836. Nedílnou součástí celého výrobního řetězce se stal i důl Hlubina z roku 1843. Bezprostředně zde na sebe navazoval celý technologický tok těžby uhlí, koksovny a výroby železa, jenž nemá v České republice obdoby. V roce 2008 byl areál zapsán na seznam Evropského kulturního dědictví.

 

Dolní oblast Vítkovice

podél ul. Místecká
703 00 Ostrava - Vítkovice
tel.: +420 604 603 166

(otevírací doba: květen - říjen PO-PA - pouze na objednávku, pro skupiny SO-NE - 9:00 - 17:00)

www.dolnioblastvitkovice.cz

 

DŮL MICHAL

Národní kulturní památka Důl Michal představuje pracovní den horníka

Lokalita se nachází na okraji Slezské Ostravy, kde v průběhu historie vzniklo nejvíce důlních děl v Ostravě (142).

 

Důl Michal

Nám. Čs. armády 95
715 00 Ostrava - Michálkovice
tel.: +420 596 231 160, + 420 596 231 151

www.dul-michal.cz

 

LANDEK PARK

Expozice hornického muzea, rekreační areál

Pod Landekem 64
725 29 Ostrava - Petřkovice
tel.: +420 596 131 803 (804)

více na: www.landekpark.cz

Ubytovna Nerudova v Ostravě hodnocení